SPKC un VM kampaņa „Nenovērsies!”

Publicēts: 10.09.2014

Trešdien, 10.septembrī, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) un Veselības ministrija (VM) uzsāks sociālo kampaņu „Nenovērsies!”. Tās mērķis ir pievērst iedzīvotāju uzmanību savai, tuvinieku un citu līdzcilvēku psihiskajai veselībai un palīdzēt atpazīt pirmos traucējumu simptomus. Tāpat kampaņas laikā tiks īstenotas aktivitātes, lai mazinātu sabiedrībā pastāvošos aizspriedumus (stigmu) pret vēršanos pēc specializētas palīdzības psihisku traucējumu gadījumā un pret personām, kuras ar šiem traucējumiem slimo.

Pētījumu dati liecina, ka Latvijas sabiedrībā valda aizspriedumi pret cilvēkiem ar psihiskās veselības traucējumiem, kā arī lielai daļai iedzīvotāju trūkst informācijas par pazīmēm, kuras var liecināt par dažādām psihiskām saslimšanām.

Preses konference notiks Duntes ielā 22, SPKC 2. stāva zālē. Ikvienam interesentam 10. septembrī no plkst. 10:00 līdz 11:00 būs iespēja preses konferenci vērot arī tiešraidē portālā www.tvnet.lv, kā arī SPKC un VM mājas lapās www.spkc.gov.lv un www.vm.gov.lv.

Ar jaunākajiem pētījumu datiem, nozares profesionāļu pieredzi un kampaņas ietvaros plānotajām aktivitātēm mediju pārstāvji tiek aicināti iepazīties preses konferencē, kas notiks trešdien, 10.septembrī, plkst. 10:00 SPKC.

Preses konferencē piedalīsies:

  • VM parlamentārais sekretārs Renārs Putniņš;
  • SPKC sabiedrības veselības analītiķis Toms Pulmanis;
  • Psihiatre Inga Zārde;
  • Krīžu un konsultāciju centra „Skalbes” direktore Gita Lodziņa.

Kampaņu organizē SPKC sadarbībā ar VM, tā plānota trīs mēnešu garumā no septembra līdz novembrim.