Depresija Latvijā

Lai gan depresija ir viena no biežāk sastopamajām psihiskajām saslimšanām, Latvijā ir diezgan nepilnīgs priekšstats par šo slimību, kā arī trūkst izpratnes par to, kad būtu nepieciešama profesionāla palīdzība. Joprojām daudzi cilvēki depresiju uzskata par pārejošu vai iedomātu slimību un domā, ka pietiks ar to, ja cilvēks „saņems sevi rokās”, pārslēgsies uz labām un gaišām domām, aizbraucot ceļojumā vai mainot matu krāsu.

Lai arī Latvijā patlaban ir pieejamas pašas modernākās depresijas ārstēšanas metodes, sabiedrības atšķirīgās attieksmes dēļ cilvēki nelabprāt vēršas pēc palīdzības pie speciālistiem. Nesen veiktajā iedzīvotāju aptaujā teju 120 000 pieaugušo ir atzīmējuši sev nozīmīgus depresijas simptomus, tomēr pie ģimenes ārsta vai psihiatra pēc palīdzības ir vērsušies vidēji tikai 9 000 pacientu gadā.

Tāpat kā citviet pasaulē, arī Latvijā sieviešu saslimstība ar depresiju ir divas reizes biežāka nekā vīriešiem. Taču vīrieši daudz retāk vēršas pēc palīdzības, un tas varētu būt viens no iemesliem, kāpēc viņi piecas reizes biežāk nekā sievietes izdara pašnāvību. Saskaņā ar 2010. gada datiem Latvijā pašnāvību izdarīja 436 cilvēki – no tiem 375 vīrieši un 61 sieviete. Nespējot pielāgoties mainīgiem apstākļiem un nevēršoties pēc palīdzības, ik dienas pašnāvību izdara viens vīrietis, turklāt visbiežāk darbspējīgā (45–54) gadu vecumā.

Pasaules psihiskās veselības pētījumos ir atklāts, ka aptuveni 60–80 % cilvēku, kas ir izdarījuši pašnāvību, tajā brīdī ir bijuši depresijā. Tāpēc, lai mazinātu pašnāvību skaitu, svarīgi ir laikus pazīt simptomus un ārstēt depresiju, ieklausīties apkārtējos un mudināt meklēt profesionālu palīdzību.

Ten Things I Learned About Marketing This Week and How to Apply Them cheap jerseys china to Your Business or Coaching Practice

Marketing Tip: Right at the top of your website have a link to your email or your ezine, and some items they can buy immediately with a PayPal link, like a lasar coaching session, or a mini course.

At the grocery, I passed a display with free cooked hamburger samples.

If you bought the bag of frozen hamburger patties they said they give

you 5 items FREE. Those 5 items were right there and would compose a small

meal diet coke, avocado slices, and (all their brand) a bottle of

catsup, a bag of buns and a small bag of chips. Click and pay.

When I tasted the cheap nhl jerseys sample of the hamburger, it was awful. The young woman

who handed it to me saw my reaction and said, “I know, it not good.

We wholesale nhl jerseys cooked it too long in the microwave, that why. It got dried out.”

And there she was standing in front of her microwave which was in front

of a bin of hundreds of the frozen patties.

Marketing Tip: What was she thinking?

Today is June 13th. I have a son who a wonderful father. The 15th is

Father Day, but also the birthday of his daughter, so Father Day slipped

my mind. Make it easy for them to spend their money with you.

Today I received a post card from cheap jerseys a dentist saying “Since purchasing

Dr. Feelgood practice last year I have not had the pleasure of meetingIt went on to offer me an exam and 3 xrays free if I come on in.Articles Connexes: