Citas ārstēšanas metodes

Elektrokonvulsīvā terapija

Visbiežāk lietotais depresijas ārstēšanas veids ir antidepresanti un psihoterapija. Tomēr ļoti smagos gadījumos un reizēs, kad medikamenti nav pietiekami efektīvi, var tikt izmantota elektrokonvulsīvā terapija (EKT).

Šīs terapijas efekts ir ātrs, un tas tiek sasniegts ar vispārējo anestēziju un muskuļu relaksāciju divu ārstu un medicīnas māsas klātbūtnē.

Terapijas laikā tiek izraisīta lēkme, dodot vāju elektrisko strāvu starp deniņiem un galvas virsu. Lēkme ilgst tikai 25–60 sekundes, un to rada ritmiskas elektriskās aktivitātes nervu šūnās.

Ārstēšana ar EKT ir efektīva un var pat glābt Jūsu dzīvību gadījumos, ja:

  • nepietiekami tiek uzņemtas barības vielas un šķidrums,
  • ir pārliecinošas domas par pašnāvību,
  • Jums ir psihotiski simptomi.

EKT pilnībā neizārstē no depresijas, un bieži vien ir nepieciešams turpināt ārstēšanu ar piemērotu antidepresantu un/vai psihoterapiju. EKT būtiskākais blakusefekts ir īstermiņa atmiņas traucējumi, tomēr tas nerada ilgstošu atmiņas zudumu vai smadzeņu bojājumus.

Alternatīvā terapija

Alternatīvā terapija, ieskaitot augu līdzekļus, ir kļuvusi arvien populārāka, bet ir maz zinātnisku pētījumu, kas apliecināto to efektivitāti depresijas ārstēšanā. Visbiežāk lietotās „alternatīvās zāles” ir asinszāle, saukta arī par Hypericum. Tas ir ekstrakts, ko iegūst no asinszāles (Hypericum Perforatum), un to var iegādāties aptiekās un pie „alternatīvās medicīnas praktizētājiem”. Saskaņā ar atsevišķiem pētījumiem lietojot šo līdzekli lielās devās, tas ir efektīvs ārstēšanas veids vieglai un, iespējams, vidēji smagai depresijai.

Lai gan asinszālei ir mazāk blakusparādību nekā dažiem recepšu antidepresantiem, ir svarīgi zināt, ka tas var izraisīt serotonīna sindromu un var traucēt citām zālēm, piemēram, Warfarin, orālajai kontracepcijai, antiHIV medikamentiem u. c. Visbiežāk minētās blakusparādības ir kuņģa un zarnu trakta simptomi, alerģiska reakcija, nogurums un nemiers. Šo līdzekli nedrīkst lietot reizē ar recepšu antidepresantiem, tāpēc, pirms uzsākat lietot asinszāli, iesakām vienmēr izrunāties ar savu ārstu.

Transkraniālā magnētiskā stimulācija (TMS)

Transkraniālā magnētiskā stimulācija (TMS) ir ārstēšanas metode, kas būs pieejama jau pēc dažiem gadiem. TMS ir daudzsološa depresijas ārstēšana, kas vēl arvien ir pētījumu fāzē un kas, iespējams, jau tuvākajā nākotnē varētu aizvietot EKT ārstēšanas metodi.

Šī metode ir līdzīga EKT, tomēr atšķirībā no EKT tās mērķis nav radīt krampjus un ārstēšana nenotiek vispārējā anestēzijā.

Vienīgā blakusparādība, ko novēro, ir vieglas galvassāpes, kuru cēlonis ir muskuļu sasprindzinājums ap galvu. Vienkāršākais pretsāpju medikaments viegli noņem šīs galvassāpes.

Ļoti pozitīva pazīme ir tā, ka pēc ārstēšanas ar TMS netiek novērotas atmiņas problēmas.

Kitchen tools Allen concurs to be able to signal together with Warmth for less pay out

Kitchen tools Allen is going to take less of your budget to get a possibility from one more tournament.

Allen advised the warmth in Comes to an end wholesale cheap jerseys which he expects to take their particular written agreement offer you and also depart Boston ma following several periods, however the Celtics can wholesale nhl jerseys china pay

out the dog concerning doubly significantly because the reigning winners should be able to subsequent period. New mexico will offer Allen the actual tiny mid level, well worth concerning $3Arison received the phrase coming from Warmth Us president Jim Riley, who also produced Allen the particular team’s leading free agent top priority, particularly in latest days and nights. Allen

last but not least New mexico in Wed to get a go to; attended meal together with Riley, discipline Erik Spoelstra, crew exec Alonzo Feelings of loss and the like Wed night time; and then kept

Comes to an end to be able to most probably determine his or her long term.

Several hours afterwards, the decision has been done. Allen’s realtor, David Self tanner, proved your choice.

Allen will become the newest participant to get marketed simply by Riley around the idea regarding give up considering that the smash summer season regarding the wholesale jerseys year of 2010. The warmth

convinced LeBron David, Dwyane Wade and also Philip Bosh just about all for taking less of your budget as compared to they can made in other places because offseason, thus there would be cheap jerseys from china enough

space kept to incorporate participants just like Udonis Haslem, Mario Chalmers and also Henry Callier. And then previous summer season, Shane Battier recognized a deal breaker that may pay outArticles Connexes: