Esi sveicināts mājas lapā „Uzveic depresiju!”

Publicēts: 01.10.2012

Depresija mūsdienās ir izplatīta saslimšana, kas visdažādāko simptomu veidā var piemeklēt daudzus cilvēkus – ik dienu Latvijā vismaz 120 000 cilvēku cieš no depresijas. Šī mājas lapa ir izveidota ar mērķi palīdzēt depresijas pacientiem un viņu tuviniekiem ātrāk apzināties savu saslimšanu un sastapt profesionāla ārsta palīdzību. To veidojusi Latvijas Psihiatru asociācija un RSU Psihiatrijas un Narkoloģijas katedra, izmantojot starptautisko profesionālo psihiatru organizāciju pieredzi un materiālus (depnet.org).

Esot depresijā, cilvēks sastopas ar dziļām un patiesām ciešanām. Tam bieži pievienojas nogurums, apātija vai izteikts nemiers, miega traucējumi un nespēja strādāt, tāpēc nereti nākas atteikties no darba, attiecībām un spējas pašam veidot savu dzīvi.

Latvijā ir augsta saslimstība ar depresiju, bet to raksturo slimības neapzināšanās, nevēršanās pēc palīdzības pie ārsta, liels alkohola un miegazāļu patēriņš un augsts pašnāvību skaita rādītājs valstī.

Depresija ir ārstējama, un savlaicīga vēršanās pie speciālista, kurš atradīs piemērotāko terapijas veidu, var izmainīt gan katra pacienta ikdienu, gan sabiedrības kopējo gatavību sastapties ar problēmām un būt gataviem tās risināt mūsdienīgā veidā.

Ja tev vai kādam tavam tuviniekam ir depresija – tas nav nekas slēpjams vai nosodāms. Depresija nav rakstura vājums vai slinkuma pazīme, bet veselības traucējumi, kuri var piemeklēt ikvienu.

Mēģini ātrāk nokļūt pēc palīdzības pie speciālista un uzsākt ārstēšanu.

Tas ir būtisks pagrieziens sava stāvokļa apzināšanā, lai spertu soli uz atveseļošanos!